התהליך וייחודו

מה זאת אומרת “להתגרש חכם”?

בשיטה המוכחת כחוסכת כסף וזמן, נעזור למשפחתך לעבור את המשבר מחוץ לכותלי בית המשפט.

יחד אתכם, נארוג הסכם שעונה על צרכי כל בני המשפחה באופן מירבי, עם ייצוג משפטי והכוונה מקצועית. 

להתגרש חכם – המרכז הישראלי להיפרדות בדרך אחרת

מתבוסס על מודל הגירושין בשיתוף פעולה – Collaborative Divorce, שהתפתח בארה”ב ובקנדה בשנות התשעים של המאה העשרים והותאם למערכת החוקים הנהוגה בישראל.

גירושין בשיתוף פעולה היא השיטה היחידה שבה פועל צוות רב-מקצועי באופן מתואם ויעיל להפחית את העלויות החומריות ולצמצם את נזקי “העלות” הרגשית. זו השיטה היחידה אשר נותנת מענה לכל בני המשפחה – מבוגרים וילדים כאחד – לצעוד אל החיים “החדשים” ממקום חזק ובריא יותר.

עורך הדין הצמוד לכל צד, עוזר לו להביא את האינטרסים שלו אל “שולחן הדיונים”. עורך הדין גם מסייע לאותו צד שהוא מייצג אותו, לראות את כל התמונה, ולקבל החלטות נבונות שמשרתות את “המשפחה החדשה” באופן שתמשיך להתקיים “ביום שאחרי”. עורכי הדין של שני בני הזוג עובדים בשיתוף פעולה זה עם זה, הם מתייעצים ביניהם ומייעצים ללקוחותיהם (בני הזוג) למקסם תועלתה של המשפחה. בני הזוג והילדים כאחד. הראיה של הצוות המקצועי, אינה מתמקדת ב”טווח הקצר”. הניסיון של הצוות והמומחיות שלו מאפשרת לו להשקיף גם אל ה”טווח הארוך”.

אלו עורכי דין אשר לא ייצגו את מי מבין הצדדים בבית המשפט זה נגד זה; עבודת הצוות עם בני הזוג באה מן היש, התבוננות אל הכן, אל ה”בעד” של היום שאחרי. אשר על כן, עורכי הדין חותמים על הסכם בו הם מתחייבים שלא לייצג את הצדדים בבית המשפט – דבר שתורם להרגעת הרוחות ומסייע בגיבוש הסכם ולחוסן מירבי. בסופו של התהליך מקבל ההסכם תוקף של פסק דין בבית משפט.

פלוס ליווי אישי ע”י מומחה בתחום המשפחה

כדי לתת מענה גם לפן הרגשי והבין-אישי, שיטה ייחודית זו כוללת ייעוץ ולווי אישי של מטפל משפחתי לכל אחד מבני הזוג. היועצים המשפחתיים מעניקים תמיכה רגשית, עוזרים לבני הזוג להגדיר את מטרותיהם המשותפות ומנחים במיומנויות תקשורת לקידום הדיאלוג. בעזרת היועצים, הזוג מגיע להבנת צרכי כל בני המשפחה – מבחינת מגורים, הסדרי ראיה וטיפול מיטבי בילדים לאחר הפרידה. המומחה מאיר בפני הצדדים את התמונה הכוללת ומכין אותם ליום שאחרי.

כל חברי הצוות עוסקים בתחום המעמד האישי כהתמחות רבת שנים. הם בעלי מוניטין בתחומם, מחוברים ומוכרים ע”י המערכות המשפטיות ואשר חברו יחד משום אמונתם באפקטיביות השיטה.

הצוות המקצועי מתייחס אל המשבר בין בני זוג כמשבר משפחתי-מערכתי, בניגוד למאבקים המשפטיים הרגילים בהם כל אחד מבני הזוג הוא צד לעצמו ונאבק בצד שכנגד.

כאן מדובר במשבר אשר משפיע על כל מרכיבי התא המשפחתי בהיבטים רבים: רגשיים, הוריים, כלכליים ואחרים. אנו מאמינים שיש להתייחס לכל ההיבטים הללו על מנת לאפשר לכל אחד מיחידי התא המשפחתי להתגבר על משבר הגירושים ולהתקדם בחייו עם תקוה, שקט נפשי ובטחון.

הצוות המקצועי מסייע לבני הזוג לעבור את התהליך באופן מכובד ומכבד ולענות על הצרכים בהסכמה, מחוץ לכותלי בית המשפט, תוך מתן תמיכה מירבית לכל אחד מבני הזוג ולילדיהם. 

הצוות עוזר לבני הזוג להביא את ענייניו, לבחון חלופות שונות, להעריכן ולבחור את הפתרונות המתאימים להם. בחינה ובחירה של הזוג הלוקח אחריות ושולט בתהליך.

חברי הצוות המקצועי מעדכנים זה את זה באופן שוטף, ומתייעצים כיצד להמשיך לנהל את התהליך לטובת בני הזוג ולטובת המשפחה כולה.

אולי זה נשמע תהליך “ארוך”, אבל לא כך הוא! הליכים המתנהלים בפני ערכאות שיפוטיות יכולים להמשך שנים, עם דיונים רבים ברווחי זמן רחוקים זה מזה. אופי והתמשכות ההליך ה”נורמלי” מעצים ומלבה רגשות שליליים.

בהליך שאנו מציעים, לא רק מסיימים תוך זמן קצר בהרבה – בדרך כלל תוך חודשים בודדים – אלא יש גם אפשרות לקחת אחריות, להחליט על גורל היום שאחרי, לתכנן את ההרכב המשפחתי החדש, ולצאת לדרך חדשה מתוך מקום של עוצמה, ולא ממקום של קמילה.

הצוות המקצועי של להתגרש חכם – המרכז הישראלי להיפרדות בדרך אחרת, מסייע לבני הזוג לקבל את החלטותיו, בסיוע מומחים מקצועיים, בצורה גלויה, הוגנת ומכובדת. כאן, מעצם טיבו וטבעו של ההליך נדרשת פתיחות וכנות, הגינות, וגילוי נאות מצד כל אנשי הצוות הלווה ובני הזוג, כאחד. ההתנהלות בתוך ההליך היא “השטיח האדום” לאורכו תצעד המשפחה אל היום שאחרי, אל המתכונת החדשה של התנהלות על פי אמות המידה אשר נקבעים בהליך השיתופי.

כבודם של בני הזוג והילדים נשמר מאחר ולא מתקיימים הליכי משפט כולל דיוני הוכחות, חקירת עדים, עירוב גורמי רווחה במשפחה פנימה, וממקום של כבוד וכיבוד הדדי יוצאים אל דרך חדשה.

אנו מזמינים אתכם לקבוע פגישת ייעוץ לקבלת המידע הנכון ביותר עבור משפחתכם. לפרטים לחץ כאן.